Модульний будинок. Чому є проблеми з мобільним зв’язком?

Останнім часом все більшої популярності набувають так звані модульні будинки. Основними перевагами є швидкість будування, висока якість, а також фіксована ціна. Цього всього зазвичай не так легко дотриматись при стандартному будівництві, коли первісна ціна проекту в ході будівництва може збільшитись в рази, не говорячи про строки. Окрім того клієнт отримує модульний будинок відразу зі всім внутрішнім оздобленням, сантехнікою, електрикою, тощо.

Тим більше під час війни, коли з багатьох територій люди повинні переміщуватись і вимушені влаштовувати себе в нових місцях. Також перевагою модульного (каркасного) будинку є його мобільність. Тобто можна легко переїхати і встановити його на новому місці.

Але іноді нам приходиться стикатись і з деякими проектами модульних будиночків, в котрих є проблеми з мобільним сигналом всередині. Зазвичай це проекти в зовнішніх стінах котрих використовується метал, сандвіч панелі, металевий профіль, оцинкований профнастил  або так званий фальц.

модульный дом с металлическими стенами

Модульний будинок з металевими стінами і дахом екранує середину приміщення від мобільного сигналу

Наприклад, якщо зовнішні стіні будинку зроблені з сендвіч панелей, коли ми маємо цілих 2 листи метала, а поміж ними ізолюючий матеріал. В такому випадку ми отримуємо майже повністю заекранований простір всередині. При цьому сигнал має вагомі перешкоди доступу від базової станції оператора. Також сигнал від мобільного пристрою (смартфон, 4G роутер, тощо) не має можливості вийти на зовні і “достукатись” до базової станції.

Також в багатьох випадках в модульних будиночках присутній металевий дах. Тому навіть без стін з металевими листами іноді відбувається екранування мобільного сигналу.

Що ж робити в такій ситуації? Бо без мобільного зв’язку і Інтернету сучасне житло уявити важко. Тим більше, що для модульної будівля найбільш прийнятним є саме 4G Інтернет, а не кабельний, зі зрозумілих причин.

Безумовно рішення є. Для того щоб сигнал 4G і GSM (голосовий зв’язок) попали всередину, повинно застосувати підсилюючу систему. Як я завжди, вона складається з відомих елементів – зовнішня антена, кабель, репітер GSM/4G і внутрішня антенна.

Зовнішня антена отримує сигнал від базової станції оператора, котрий по кабелю подається до підсилювача (репітера). Репітер підсилює GSM (3G, 4G) сигнал і через внутрішню антену роздає всередині приміщення.

Зазвичай для більшості модульних будиночків з середьою площею біля 50 кв. м вистачає однієї внутрішньої антени, наприклад панельної, встановленої з однієї з сторін коридору. Підсилювача як правило вистачає з вихідною потужністю до 50 мВт.

Внутренняя панельная антенна с кабелем

Панельна антена в більшості випадків дозволяє забезпечити ефективне покриття всередині приміщення

Важливим моментом при встановленні підсилювача є необхідність технічно правильного рознесення внутрішньої і зовнішньої антен. На це необхідно звертати увагу насамперед саме в модульній будівлі, бо габарити її менше ніж у звичайних випадках.

Для сільської місцевості, там де немає присутності сигналу 3G (2100 МГц), це може бути однодіапазоний репітер на 1800 МГц, або на 900 МГц. Наприклад, такий як Lintratek DCS KW16L. З його характеристиками можна ознайомитись тут.

Якщо модульний дім встановлено близько до міста, а відповідно може бути присутнім сигнал 2100 МГц (3G), то краще використовувати двохдіапазонні репітери. Такі підсилювачі здатні одночасно покращити покриття таким чином, щоб працював як голосовий зв’язок, так і швидкісний Інтернет 4G. В більшості випадків це репітери, котрі працюють з діапазонами 1800 і 2100 МГц (B1 і B3). Чому потрібно підсилювати сигнал 3G можна ознайомитись за посиланням тут.

Також, якщо потрібно забезпечити модульний будинок Інтернетом, можна встановити лише комплект на базі 4G роутера, мобільного, або стаціонарного типу. Зазвичай для цього потрібна також зовнішня антена за для досягнення максимальних показників по швидкості.

За консультацією з приводу підбору необхідного для вашого житла обладнання, звертайтесь до нас. Є можливість виїзду на об’єкт замовника, а також надається технічний супровід за для самостійного встановлення обладнання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *