Інструкція по монтажу роз’єма N Male EZ-400 на кабель RG8, LMR400, 7D-FB

Роз’єм N типу EZ-400 (SZ-400) є цікавою розробкою відомої американської компанії Times Microwave Systems. Зокрема додамо, що якість роз’ємів цієї компанії відповідають мілітарним стандартам, тобто добре поводять себе в суворих умовах експлуатації військового використання. Але саме ця модель також цікава для військового призначання завдяки зручності і легкості монтажу.

Як відомо, з’єднання кабеля з радіотехнічним пристроєм, антеною, репітером (або іншим кабелем) це досить відповідальний пункт в схемі. Таке з’єднання на високих частотах повинно бути яка мога надійнішим і бездоганним, щоб це ніяким чином не впливало на технічні показники, мінімізувало втрати і інщі негативні явища.

Історично центральний контакт в роз’ємах N зазвичай паявся. Але це вимагає мати при собі паяльник, а також витрачати зайвий час для монтажу конектора. Звісно в бойових умовах, коли потрібно терміново встановити роз’єм десь в полі, таке рішення чи навряд підійде.

Саме для того, щоб уникнути процесу паяння і зробити процес встановлення роз’єму на кабель яка мога простішим, і був розроблений конектор  N Male EZ-400. Справа в тому, що центральний контакт (сердечник) вже надійно вмонтований в роз’єм і опресований в діелектрику. Тому ні паяти, ні обжимати його не потрібно. Сам контакт має самозажимні властивості і надійно закріплюється на центральній жилі кабеля.

Центральний контакт Н роз'єма

Все що потрібно для монтажа N Male EZ-400  – це правильно розрізати кабель. Єдиний специфічний інструмент, котрий для цього потрібен, це крімпер (обжимка, обтискач) з матрицею, котра має шестикутник 0,429 дюйма (приблизно 11 мм). Якщо його немає, то безумовно кращим варіантом буде роз’єм, котрий кріпиться на кабель гайкою. Подивитись його можна на сторінці нашого магазину тут.

Обжимной инструмент кримпер для кабеля RG8

Для обтиску гільзи роз’єма N EZ-400 потрібен шетикутний обтискач

Але треба враховувати, що конектора, котрі встановлюються шляхом обтиску більш надійно тримаються на кабелі. Отже, якщо використання планується в умовах бойових дій, коли N роз’єм може постійно піддаватись механічним ударам або натяжінню, то конектор EZ-400 має в цьому великі переваги. Крім того він має дуже якісну термоусадку, котра унеможливлює будь яке проникнення вологи.

N разъем в разборе

Роз’єм складається по суті з двох металевих частин до котрих додається термоусадка

Для тих, хто ще не займався інсталяцією конектора N Male EZ-400 на кабель RG8 (або будь який інший того ж типу – LMR400, 7D-FB, Belden, тощо) надаємо невеличку інструкцію по монтажу. Сподіваємося, що завдяки неї вам вдасться це зробити якісно і з першого разу. Отже:

Спочатку одягаємо на кабель термоусадку і обтискне кільце (гільзу). Потім потрібно правильно розрізаємо зовнішню оболонку кабелю. Для цього відступаємо від краю на 0,75 дюйма або 19 мм і робимо круговий надріз. Враховуйте силу, щоб при цьому зберегти сітку екрана, котра знаходиться під оболонкою.

Разделка кабеля RG8 под разъем N

Круговий надріз на кабелі

Для того щоб зняти радіально надрізану оболонку робимо додатковий поздовжній надріз.

Продольный надрез на кабеле

Снимаем оболочку кабеля

Після цього відводимо екран з внутрішнього діелектрика, котрий разом з фольгою знаходиться в кабелі.

Екран і діелектрик кабеля LMR400

Відступаємо від краю на 6 – 6,5 мм (0,25 дюйма) і робимо надріз навколо центрального провідника, так щоб зняти з нього цю частину діелектрика.

Снятие диэлектрика и фольги с кабеля

Після цього надягаємо на кабель сам конектор N Male EZ-400. При цьому треба враховувати, що на центральному контакті можуть бути деякі задирки. Для того, щоб він зручніше вліз в вмонтований сердечник, краще їх троги згладити. А також проконтролюйте, щоб зачищена частина дивилась якомога пряміше.

Connector N Male EZ-400, SZ-400 RG8

Після того бажано трохи підрівняти сітку екрану, обрізавши кусачками зайву довжину. Приблизна так як зображено на фото:

Екран коаксиаьного кабеля RG8

Одягаємо гільзу:

Елементы разъема N папа на кабеле RG-8

Обтискаємо крімпером (шестикутник 0,429 дюйма – 11 мм):

Обжатие коннектора N на кабеле 7D-FB

Кримпер для коаксиального кабеля и Н разъемов

Установка разъема N типа на коаксиальный кабель

Гільза закріплює роз’єм N Male EZ-400 на кабелі і забезпечує надійний контакт з екраном

Одягаємо термоусадку наступним чином:

Термоусадка на кабель РЖ8

Обігріти термоусадку можна звичайною запальничкою. Якщо це запальничка, то краще робити на середній потужності вогню.

Роз'єм N SZ-400 на кабель RG8

Роз’єм готовий до експлуатації.

Дякуємо за увагу. Стосовно придбання роз’ємів і кабелю, або інших питань звертайте за контактами, вказаними на сайті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *