Зазвичай GSM/4G репітер це перше на що звертають увагу покупці, котрі бажають підсилити сигнал мобільного оператора в своєму будинку. І в цьому є, безперечно, логіка. Але якщо і в подальшому спиратись на неї, не звертаючи увагу на інші компоненти схеми підсилення, реалізація такого проекту може виявитись далекою від ідеальної.
В першу чергу, як ми писали вже неодноразово, потрібно починати з тестування сигналу на вашій ділянці. Бо всюди можуть бути різні, індивідуальні умови, котрі обумовлюють вибір того чи іншого підсилювача. Бажання підсилити все і яка можна сильніше не відповідає правилам інженерного проектування і в дійсності може нанести більше шкоди ніж користі.
Одним з правил, котрого слід дотримуватись при встановленні підсилюючої апаратури повинно звучати так – досягати успіху мінімальними засобами. По-перше, це зекономить гроші і час. По-друге, надасть можливість встановлення найбільш ефективного покриття в вашому приміщенні.
Треба пам’ятати, що підсилювачі мобільного зв’язку взаємодіють не тільки з вашими пристроями – смартфонами, роутерами 4G, сигналізацією GSM, шлюзами, тощо. Репітер також постійно знаходиться у прямому контакті з базовою станцією оператора. Отже обладнання треба обов’язково встановити таким чином, щоб воно не заважало роботі систем котрі встановив оператор.
Особливо на це слід звертати увагу, коли встановлюєте підсилювач без ручного регулювання потужності. В першу чергу тієї потужності котра працює по каналам Up-link, тобто в напрямку базової станції. Бо якщо вона буде значно перевищувати той рівень, котрий зазвичай йде від стандартних абонентських пристроїв це потенціально може призвести до конфлікта з оператором і укрчастотнаглядом.
І ось тут на перший план виходять як раз інші компоненти схеми підсилення. Зокрема зовнішня антена. Якщо, наприклад, ви знаходитесь в місті, то, як правило поганий зв’язок в приміщенні обумовлений не віддаленістю від операторської вишки, а особливостями вашого об’єкта. Це, наприклад, товсті стіни, відсутність вікон, підвальне чи напівпідвальне розташування, будівля у формі колодязя, або інші екрануючі фактори. Отже в такому випадку базова станція знаходиться від вас неподалеку – на відстані якихось сотен метрів.
В таких умовах не має ніякого сенсу застосовувати спрямовану антену типу хвильовий канал (Yagi) або логоперіодична. Зазвичай саме такі антени можна побачити в дешевих комплектах, продавці котрих обіцяють стовідсоткове вирішення любих питань з проблемним покриттям. Це вже не кажучи, про якість таких антен. Бо антена, це не тільки означений коефіцієнт підсилення, а ще і багато інших параметрів, на котрі зазвичай небагато хто звертає увагу.
Зрозуміло, що в місті достатньо обійтись панельною антеною в якості зовнішньої, або навіть всюди спрямованої з невеликим коефіцієнтом підсилення сигналу. Головна мета – це просто прийняти сигнал з метою передати його до репітера, бо частіше за все в місті він заходиться на достатньо гарному рівні, близько – 70 … 80 dBm.
Спрямовані логоперіодичні антени або антени хвильовий канал має сенс застосовувати лише поза містом. І тільки в тих випадках, коли дійсно відстань до базової станції дуже велика. Бо поза містом також дуже часто неякісний сигнал приходить до вас не завдяки віддаленості, а по причині особливостей місцевого ландшафту. Коли, наприклад, проблем в тому, що будівля знаходиться десь в низині. Як це не дивно, в такомуипадку може бути ефективною зовсім не антена 4G з надвисоким коефіцієнтом підсилення, а в першу чергу з більш широкою діаграмою спрямованості. І це можуть бути все ті ж панельні антени!
Також не менш важливим, але дуже непомітним фактором, котрий може наносити шкоду підсиленню сигналу, можуть бути роз’єми (конектора) котрі стоять на кабелі і антенах. Здавалося б як це може бути. Але згадаємо, що не випадково для надвисоких частот, а саме на них працює наш мобільний зв’язок, використовуються специфічні конектора типу N. Але якщо вини не якісні, то в місцях з’єднання можуть відбуватись зайві втрати потужності сигналу. Ба більш, може з’явитись явище зворотного зв’язку (feedback) через що покращення зв’язку в приміщенні буде дуже сумнівним.
Ну і не втомимося говорити про сам кабель. Відносно недешевий і товстий за розмірами кабель типу RG8 (LMR400) багато кого може здивувати. В першу чергу – чому такий дорогий? Але крім того великий в діаметрі – 10 мм і не гнучкий, тобто не дуже зручний у встановленні. Але треба звикнутись з думкою, що це зовсім не для того щоб внести додаткові складнощі монтажника обладнання. Це лише для того, щоб мінімізувати зайві втрати сигналу, а також запобігти появі негативних явищ, того ж самого зворотного зв’язку в системі.
Все це, зазвичай не враховується при придбанні дешевих комплектів підсилення сигналу. І з цим в нашій практиці ми стикаємося досить часто. Питання, “Чому не працює мій підсилювач так як треба” досить часте при спілкуванні з клієнтами, котрі вже щось придбали і намагаються розібратись що тепер робити далі. На жаль є випадки, що доводиться в придбаних “бюджетних” комплектах міняти все аж до самого підсилювача.
Отже, якщо ви вирішили самостійно покращити сигнал 4G або GSM, радимо звернути увагу саме на підготовку до цієї справи. А тому пропонуємо звертатись за консультацією до спеціалістів, а саме до нас. Консультації безкоштовні, але можуть зберегти саме ваші гроші!