Чому бажано починати з тестування сигналу GSM (4G)?

Ми вже неодноразово писали, що сучасна мобільна мережа складається з декількох частотних діапазонів. Основні, на які доводиться звертати увагу, це 900, 1800 та 2100 МГц. Або як прийнято в іншій класифікації, це діапазони LTE B3, B8 і 3G (HSPA) B1.

Діапазони відрізняються між собою не тільки за частотою, що несе, що визначає в першу чергу властивості проходження сигналу, але і за своєю функціональністю. Наприклад, почнемо з діапазону B1. Він використовується для мережі 3G у нас в Україні та в Європі. Цей сигнал дозволяє користуватися мобільним інтернетом за стандартом HSPA, але зараз з моменту отримання ліцензій 4G нашими операторами його основна функція передачі голосового трафіку або іншими словами він використовується для звичайних дзвінків на смартфонах. Тому якщо ми перебуваємо в місті або поруч із ним, то в більшості випадків проблеми з голосовими функціями виникають саме через слабкий сигнал 2100 МГц. Відповідно і репітер для цих цілей підбирається обов’язково такий, що підтримує посилення в цьому діапазоні.

Тест сигналу 3G

Приклад дуже слабкого сигналу 3G (- 107 dBm) наслідоком якого являється низька якість мобільніх голосових послуг.

Діапазон 1800 МГц або LTE B3 присутній як у великих містах, так і в сільській місцевості. Свого часу до появи 4G в Україні на нього покладалося основне навантаження по дзвінках, так само як зараз на вищезгаданий 2100 МГц. Зараз на частоті 1800 МГц є голосові канали і канали якими забезпечується швидкісний Інтернет за стандартом LTE. Тому за відсутності покриття 3G посилення сигналу 1800 МГц дозволяє покращити як звичний зв’язок, так і збільшити швидкість мобільного Інтернету 4G.

Та й діапазон 900 МГц, з якого свого часу починався весь мобільний зв’язок GSM і до якого в результаті дійшла епоха 4G, завдяки чому він тепер з повним правом називається як LTE B8. Покриття 900 МГц має найбільшу площу в Україні, і цей сигнал можна знайти як у великих містах, так і у сільській місцевості. Однак саме для сільської місцевості він використовується у статусі 4G, у великому місті сигнал LTE 900 МГц ви не знайдете. Оскільки це найнижча частота серед усіх використовуваних нашими операторами, посилити GSM (LTE) 900 МГц, як правило, найлегше через менший коефіцієнт загасання (ослаблення).

Отже ми бачимо, що для того, щоб покращити покриття мобільного зв’язку в будинку, збільшити швидкість Інтернету, бажано розібратися, який сигнал варто посилювати, а який не обов’язково. Як теорія, так і практика підказують, що посилювати всі три діапазони зовсім не обов’язково, а часто навіть не корисно. Наведемо 2 живих (у тому сенсі, що з ними постійно доводиться стикатися) прикладів:

1. Ви за містом хочете покращити голосовий зв’язок у будинку, а також щоб з’явився сигнал 4G. Дуже часто за містом є покриття одразу у двох діапазонах 4G – 900 та 1800 МГц. Якщо поставити дводіапазонний підсилювач 900/1800 МГц, це дозволить вашому телефону ловити відразу дві ці частоти, а оператору «закидати» для отримання трафіку на LTE 900 МГц (B8) на якому швидкість гірша ніж на LTE 1800. Як бачимо, оптимальним рішенням було б поставити однодіапазонний підсилювач 1800 МГц, щоб ваші телефони бачили тільки цю частоту і нікуди з неї не йшли.

Тестування сигналу 4G програмою на смартфоні

Приклад тестування сигналу 4G, коли присутні оба діапазона LTE — B3 і B8. Для того щоб мати кращі показники в швидкості не слід підсилювати в приміщенні діапазон 900 МГц, щоб мати лише покриття 1800 МГц.

2. У вашій місцевості є дуже слабкий сигнал 3G 2100 МГц і при цьому набагато кращий 1800 або 900 МГц. Якщо поставити тридіапазонний репітер, що багато хто робить, намагаючись посилити все що тільки можна, як кажуть, “щоб було”, можна досягти протилежного результату. У будинку може з’явитися також дуже слабкий сигнал 2100 МГц і відповідно на нього будуть реагувати смартфони, але через нестійкість покриття якість розмов по телефону буде вкрай низька. У такій ситуації краще взяти однодіапазонний 4G репітер і посилити саме той діапазон у якому покриття найбільше відповідатиме нормам нормального зв’язку.

Як бачимо це лише 2 приклади, насправді різних варіантів може бути безліч, тому для того, щоб комплект посилення був оптимальним як за ціною, так і з технічної точки зору, ми завжди рекомендуємо починати з тестування сигналу. Навіть якщо ваш сусід щось там поставив і в нього все добре, варто все-таки переконатися, а не сліпо брати все те, що й у нього.

До того ж на сьогоднішній день зробити таке тестування самостійно не складає особливих труднощів і абсолютно безкоштовно. На PlayMarket є різні програми, які ми можемо порекомендувати, за допомогою яких, беручи до уваги наші інструкції, можна протягом декількох хвилин провести тестування покриття мобільного зв’язку на вашому об’єкті та визначиться з найбільш підходящою конфігурацією обладнання для покращення якості мобільного зв’язку.

Останні роки більшість наших клієнтів встановлюють куплене обладнання самостійно. Звичайно не завжди просто займатися тим, що раніше не входило в твою галузь знань та досвіду. Але якщо чітко виконувати рекомендації фахівців цієї галузі, все можна зробити і зробити якісно. І ось тому ще раз повторимося – починайте з тестування, це запорука швидкого та ефективного вирішення вашого питання щодо покращення мобільного зв’язку!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.