Незважаючи на те, що свого часу ми вже зверталися до цієї теми, все ж питання, які так чи інакше виникають в процесі практики, виникають у наших покупців, тому варто коротко пролити на них світло. Отже, з великою часткою ймовірності можна сказати, що якщо ви зібралися посилити сигнал в підвалі, то мова йде про місто. Уявити собі ситуацію, що десь поза містом знадобилося підсилити сигнал в приміщенні, що знаходиться нижче рівня земної поверхні можна, але швидше за все тільки з теоретичної точки зору.
У місті ж, де підвальні приміщення, або андеграунд (uderground), що звучить яскравіше, досить популярні за цілою низкою причин. По-перше, частіше оренда (вартість) таких приміщень дешевше, по-друге, в них можна працювати бізнесу, який на першому поверсі іноді неможливий (наприклад, якісь виробництва), по-третє, в таких умовах іноді вдається створити неповторну атмосферу андеграунду, про який згадувалося раніше, для таких закладів, як ресторани, кафе чи інша сфера обслуговування.
Як правило, ті, хто звертається з проханням посилити GSM сигнал в підвальному приміщенні, переконані, що зробити це найскладніше і їх ситуація майже безнадійна. І це з одного боку природньо, оскільки в більшості випадків, всередині підвалу сигнал відсутній повністю, що створює враження, що з’явитися він там може тільки завдяки якимось титанічним зусиллям.
Наголосимо одразу, що все якраз з точністю до навпаки. Саме повна відсутність сигналу всередині будівлі, але при цьому нормальний його рівень за його межами, а так в більшості випадків і буває в міських умовах, є запорукою того, що отримати покриття вдасться без особливих проблем. Більш того, майже зводиться до мінімуму проблема вибору необхідного обладнання, а точніше вибір частотного діапазону, який необхідно посилити, а їх, нагадаємо, на даний момент цілих три!
Пояснимо всю оптимістичність ситуації. Перш за все, оскільки всередині підвалу повністю або майже повністю відсутнє покриття, це говорить про те, що крізь товщу стін і асфальту, не зможе проходити сигнал. А значить, немає необхідності настільки прискіпливо підбирати місце встановлення як внутрішньої, так і зовнішньої антени, що має місце, коли ми збираємося посилити мобільний зв’язок на першому або інших поверхах. Тобто, ризик появи зворотного зв’язку, або простіше кажучи, перепромінювання між зовнішньою і внутрішньою антенами зведений до мінімуму. І це важливий плюс, який дозволить як спростити монтажні роботи, так і потенційно дає шанс зменшити витрати на придбання комплекту (наприклад, можна обмежитися меншим метражем кабелю).
Другий момент, це вибір самого підсилювача (репитера), точніше частотного діапазону, на якому буде посилюватися мобільний сигнал. Як відомо, на даний момент голосові послуги (тобто вичайні дзвінки) надаються нашими операторами у трьох частотних діапазонах. За зростанням частоти це – 900, 1800 і 2100 МГц. 900 МГц, це так званий звичайний GSM, 1800 МГц називають іноді DSC, але на ньому також працює в місті і LTE Band 3, і 2100 МГц на якому працює стандарт 3G, він же HSPA або WCDMA. Можливо, по останньому пункту у тих, хто вперше на нашому сайті виникне питання: “Причому тут 3G, якщо мене цікавить звичайна мобільний зв’язок ?!”. Тому, відповідаємо – для смартфонів в місті голосові послуги йдуть саме цьому діапазоні. Та оскільки смартфони зараз практично у всіх, то в переважній більшості випадків необхідно посилювати саме 3G сигнал, бо смартфони дуже “чуйно” на нього реагують і навіть при хорошому сигналі інших діапазонів, все одно підключаються на нього, навіть якщо він дуже слабкий.
Але в підвалі, якщо у вас з сигналом, образно кажучи, повна тиша, вибір підсилювача стає не таким важливим. Наприклад, щоб заощадити кошти можна взяти репітер 900 МГц, оскільки вони дешевші ніж інші, і при при хорошому вихідному рівні з підсилювача, а домогтися цього набагато простіше ніж на інших діапазонах в силу низької частоти, забезпечити якісний зв’язок як на смарфонах, так і на кнопкових телефонах.
Єдине, що не рекомендували б, так це зараз посилювати 1800 МГц, оскільки більшість його каналів віддані операторами для забезпечення покриття 4G (B3), внаслідок чого голосових каналів залишилося мало. Тому, як показує практика, використання однодіапазонні репітера 1800 МГц частіш за все не дає належного покращення зв’язку. Отже, для стислості, для підвалу з однодіапазонних репітерів краще вибирайте ті, які працюють на частотах 900 і 2100 МГц. Природньо, якщо хочеться, щоб на смартфонах був присутній ще і мобільний Інтернет, то тоді бажано встановити репитер 3G або будь-який з двох-, трьох- діапазонних з наявністю частоти B1 (2100 МГц).
Сподіваємося, дана стаття привнесла певний оптимізм власникам та орендарям підвальних приміщень. А якщо залишилися питання, то чекаємо ваших дзвінків і з задоволенням проконсультуємо.