Модулі завад для РЕБ. Як змінювати частоту розташування і ширину смуги перешкод.

Модулі завад для РЕБ як і всі технічні засоби мають певну уніфікацію. Інакше кажучи є вже відомі прийняті всіма користувачами частотні діапазони в котрих літають дрони, для котрих і виробляються відповідні модулі перешкод. Під ці ж модулі йде виробництво антен. Тобто зазвичай для виробників засобів РЕБ все що потрібно, це встановити модуль і підключити його до відповідної антени в тому частотному діапазоні де планується протидіяти дронам.

Антена 400 - 500 МГц для модулів РЕБ

Всюдиспрямована (колінеарна) антена до модуля завад в полосі 400 – 500 МГц

Отже як особливості виробництва і технічних можливостей, так і практичний досвід сформували певні рамки діапазонів для котрих виробляються генератори завад. Наприклад, РЕБ модулі для внесення завад в канали FPV на традиційних частотах випускаються з наступними полосами частот: 700 – 860 МГц, 840 – 930 МГц, 860 – 1000 МГц, 970 – 1100 МГц.

Генератор білого шуму 700 - 860 МГц з можливістю регулювання частоти

Генератор коливаючої частоти 700 – 860 МГц 60 Вт

Останнім часом для боротьби з FPV стали в потребі також генератори шуму на низьких частотах. Для цього ми маємо підсилювачі РЕБ зі смугами шириною по 100 МГц, а саме 200 – 300 МГц, 300 – 400 МГц, 400 – 500 МГц, 500 – 600 МГц, 600 – 700 МГц.

Також варто згадати стандартні модулі для глушіння сигналів GPS (GLONASS). Для цього використовуються глушилки зі смугами завад від 1160 до 1280 МГц для GPS L2 і від 1560 до 1620 МГц для GPS L1. При цьому на сьогоднішній день називати ці модулі глушилками GPS можна умовно, оскільки на частотах від 1100 до 1300 і від 1500 до 1600 також намагаються керувати FPV дронами.

Що стосується квадрокоптерів типу Mavic і Autel, та їх аналогів, то для боротьби з ними поки що все без яких небудь змін. Модулі РЕБ 2,4 ГГц (2400 – 2500 МГц), 5,2 ГГц (5150 – 5350 МГц), 5,8 ГГц (5725 – 5850 МГц) є в постійній потребі для боротьби проти скидів або дронової розвідки.

Тим не менш ситуація на даний час не завжди виглядає так просто. Виробники дронів шукають нові можливості для того щоб обійти захист від РЕБ-ів. Йде так звана війна частот. Іншими словами йде заміна радіомодулів в дронах що перносить управління на інші частотні канали. Особливих успіхів досягають в цьому виробники дронів FPV.

По великому рахунку за допомогою модулів в котрих по замовчуванню стоять перераховані вище діапазони можна на сьогоднішній день перекрити всі можливі частоти, в котрих працюють тактичні БПЛА. Тим не менш безумовно можуть виникати технічні завдання, котрі потребують додаткового регулювання модуля по частоті.

Наприклад, може виникнути потреба використовувати ліше 2 модуля для перекриття діапазону між 700 та 1100 МГц для мобільних і невеликих засобів РЕБ. Наприклад, РЕБ типу рюкзак, де потрібно зменшення ваги, а також споживання енергії.

Або може з’явитись потреба дещо змістити смугу по частоті. Наприклад, замість полоси 400 – 500 МГц, розмістити завади в межах між 380 та 480 МГц. Чи можна це зробити, маючи на руках модулі завад налаштовані в уніфікованих діапазонах?

Відповідь – безумовно так, якщо ви купуєте генератори завад в нашому магазині. Треба зазначити, що дані модулі перешкод налаштовуються і калібруються на відповідний діапазон ще на виробництві, на завершальній стадії. Для цього в кожному модулі передбачені засоби регулювання, розміщені на платі пристрою.

Модуль РЕБ 500 - 600 МГц 50 Вт

Генератор завад в полосі 500 – 600 МГц з можливісь регулювання частоти

Це 2 потенціометра завдяки котрим можна в певних межах змінювати параметри смуги завад. Вони мають вигляд невеличких гвинтиків. Один з них відповідає за розташування полоси завад (центральної частоти), інший за її ширину.

Регулювання розміщення частоти і ширини смуги в модулі РЕБ

Плата модуля РЕБ з регулювальними гвинтами (потенціометрами) для зміни ширини смуги завад і її розташування по частоті

Для того щоб дібратись до цих засобів регулювання модуля, треба зняти його кришку. Потенціометри розміщені поблизу трьох дротів живлення (увімкнення) генератора. Крутити ці регулювальні гвинтики бажано керамічною викруткою, для безпеки від електричного пробою. Адже не забуваємо, що маємо справу з досить потужними пристроями.

Для регулювання рекомендуємо підключити модуль завад найменшу напругу яка можлива. Це 6В, оскільки для регулювання достатньо найменшої потужності на яку здатен генератор.

Якщо вам потрібно лише змістити полосу, тобто перемістити центральну частоту, то для цього достатньо скористатись лише одним потенціометром. Саме тим котрий за це відповідає. На фото він верхній, ближчий до дротів живлення.

Якщо потрібно врегулювати ширину смуги перешкод, то тут задача трохи складніша. Тому алгоритм краще обрати наступний. Спочатку встановити необхідну ширину, а потім розмістити задану по ширині полосу у відповідному частотному діапазоні.

Звісно що з один раз це може не вийти, тому після переміщення смуги завад у відповідний діапазон, слід буде удосконалити її межи і розташування, повторюючи алгоритм дій.  Треба враховувати, ми маємо справу з високими частотами, тому не всі зміни можуть відбуватись строгій лінійності. Адже при зміщенні центральної частоти, можуть відбутись певний вплив і на її ширину.

Так чи інакше за 2-3 спроби досить неважко встановити необхідну для вас ширину перешкод, а також її розташування.

Сподіваємося, що дана невеличка інструкція допоможе всім хто має наміри кастомізувати стандартні модулі завад під свої потреби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *