Роз’єми QMA для пультів управління дронами DJI Mavic 3

Роз’єми QMA змушують звернути на себе увагу з багатьох причин. По-перше, треба зауважити що це досить свіжа розробка в такій області радіотехніки, в котрій здавалося б мало що може змінитись. Адже дійсно такі високочастотні конектори, як SMA і N давно вже себе зарекомендували з найкращої сторони. Крім того саме під ці конектори робиться майже вся техніка, котра працює з високими частотами. Отже змінити в цій області щось здавалося б майже неможливо.

Але ось в 2003 році з’явився новий конектор QMA претендуючий на те щоб сказати свіже слово в радіотехніці. Як бачимо його абревіатура дещо нагадує SMA, але перша буква Q , котра означає Quick – швидкий, дещо відкриває сутність цього нового роз’єму. Саме для цього цей конектор і розроблявся, точніше для тих ситуацій, коли кабель потрібно приєднати швидко, не витрачаючи зайвого часу і зусиль на закручування.

Безумовно, обізнаний користувач може зауважити, що вже є досить відомі роз’єми BNC, котрі також не вимагають закрутки – лише невеликого повороту багнетного затвору. Але все ж таки він вимагає додаткової уваги для правильного прилаштування. Крім того, як показала практика, роз’єми BNC в умовах вібрації не завжди демонструють надійність з’єднання. Також на високих частотах вони значно поступаються конекторам типу N.

BNC конектор для коаксіального кабелю

BNC конектор також застосовується в обладнанні військового призначення. Зокрема завдяки легкості приєднання, не потребуючого закручування.

Саме цих недоліків вдалося уникнути розробникам роз’єму QMA. Але при цьому він підключається набагато простіше, як раніше говорили, методом простого тика. Тобто майже так як ми користуємося звичайною розеткою. У роз’єма відсутня будь яка різьба, а є лише спеціальний затискний механізм в середині QMA Male (папа), котрий надійно фіксує з’єднання при одяганні його на відповідний до нього конектор QMA Female (мама).

Кабельная зборка с разъемами QMA

Кабельна збірка з роз’ємами QMA Male і Female

Фіксацію контакту користувач розуміє по клацанню, що підтверджує надійне з’єднання контактів. Як ми вже розуміємо, конектори QMA підійдуть в першу чергу в умовах, коли швидкість маніпуляцій з кабелем грає важливу роль.

Зокрема можна казати, що QMA розраховані саме на військове використання радіотехнічних засобів, або для служб, котрі зайняті в надзвичайних ситуаціях. Незважаючи на те, що поки що більшість техніки все ще тримається на конекторах N і SMA типу, скоріш за все за QMA великі перспективи, особливо в використанні обладнання мілітарного призначення.

Крім відсутності різьби, як в звичайних роз’ємах, QMA такох дозволяє кабелю повертатись навколо своєї осі не погіршуючи при цьому якість з’єднання. Це значно полегшує прокладання кабелю, а особливо тоді, коли це потрібно зробити швидко. Також це дозволяє забезпечити якісний контакт в умовах вібрації, в дорозі, особливо при пересуванні по бездоріжжю.

Особливу популярність роз’єми QMA мають в застосуванні різноманітних систем управління квадракоптерами DJI, зокрема таким як Mavic 3. Як відомо, цей весільний дрон в умовах війни в Україні перетворився в справжній бойовий, на котрому тримається тактична розвідка на лініях безпосереднього зіткнення з ворогом. На пультах управління цими дронами від компанії Alientech застосовуються  QMA роз’єми. До них, крім антен можуть безпосередньо від’єднуватись підсилювачі, котрі дозволяють збільшити дистанцію керування безпілотником.

Для того, щоб віднести підсилювач (бустер) дрона на деяку відстань від оператора не обійтись без кабельного обладнання – подовжувачів. Відповідно кабель для цього повинен мати роз’єм QMA Male, зі сторони під’єднання до пульта і QMA Female зі сторони підсилювача. Застосування такого подовжую чого кабелю дає переваг як в безпеці, так і в якості керування.

Кабель для підсилювача Alientech з QMA конекторами

Підсилювач Alientech з кабелем-подовжувачем

Конектори QMA, окрім розділення на типи Male і Female, мають також відповідність до різних типів кабелів. Найбільш популярні з них це кабель RG8, та його аналоги – LMR 400, 7D-FB. Роз’єми QMA з цими кабелями є сенс використовувати, коли наприклад потрібно віднести підсилювач дрона DJI або антени на велику відстань від пульта.

Разъем QMA мама для кабеля LMR400

Роз’єм QMA Female під кабель RG8

Коли мова йде про необхідність більш гнучкого коаксіального кабелю, то в першу чергу можна використовувати кабель LMR240. І хоча сигнал в ньому згасає сильніше ніж в LMR400, але його варто застосовувати, коли мова йде не скільки про відстань, скільки про зручність і легкість. Наприклад, коли потрібно такий кабель-подовжувач пульта БПЛА потрібно взяти з собою в пішому переході. Сучасна промисловість виготовляє також QMA конектори і для цього типу кабеля.

Коннектор QMA папа для коаксиального кабеля LMR240

QMA Male роз’єм для кабеля LMR240

Ну і безумовно є QMA конектори для більш ніж відомого широкому загалу кабеля RG58, або його аналогів – LMR195, RG233. Якщо його використовувати з дронами, варто пам’ятати, що для управління застосовується радіосигнал радіосигнал досить високої частоти – 2,4 і 5,8 ГГц. Отже треба розуміти, що на кабелем RG58 довжиною 10 м, можна майже зовсім нівелювати ті переваги в підсиленні сигналу, котрий може забезпечити бустер. Тому використовувати його варто лише в якості невеликих перехідників, коли потрібна гнучкість. Наприклад для переходу з іншого типу роз’єма (N, SMA) на роз’єм QMA.

Роз'єм QMA Female під кабель RG233/U

QMA Female конектор для кабелz RG58

На завершення зазначимо що всі типи цього інноваційного роз’єму у нас є в наявності, тому якщо вам необхідний кабель з роз’ємами QMA, звертайтесь. Завжди готові зробити необхідні кабельні збірки, а також перехідники на інші типи конекторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *